×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Ανατροπή στο φινάλε για το Πανόραμα, άτυχο το Πέρα

στις 18/03/2017

Το Πανόραμα, πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας εκτός έδρας τον αθλητικό σύλλογο Πέρα με 2-1.

Αν και οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, το Πανόραμα κατάφερε μέσα σε τρία λεπτά, να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ στο φινάλε του αγώνα και να πάρει το "τρίποντο".

Το σκορ άνοιξε ο Λαζαρίδης στο δέκατο λεπτό για το Πέρα, με τον Τσουπρά να ισοφαρίζει στο 86ο λεπτό. Τρία λεπτά μετά, ο Ιωαννίδης σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για το Πανόραμα.

Πέρα - Πανόραμα 1-2

Σκόρερ: Λαζαρίδης (10’), Τσουπράς (86’), Ιωαννίδης (89’)

Διαιτησία: Καραγιαννίδης (Τοροσιάδης – Τσακιρόπουλος)

ΠΕΡΑ: Ρεϊζόπουλος, Καλαϊτζής, Χατζής, Νταρλαγιάννης, Σωτηριάδης, Μαστροδήμος, Λάππας, Καρακατσάνης, Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης, Τσομπανίδης

ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Μπέζας, Αφεντούλης, Παζάρας, Λαγογιάννης, Κρίτσκας, Ιωαννίδης, Τσουπράς, Μαρίγκος, Ιωαννίδης, Τσουκαλάς, Χατζησεβαστός