×

"Αγγλικό" σκορ στην Άσσηρο, σπουδαία νίκη για την Δόξα

στις 26/03/2017

Η Δόξα Ασσήρου πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, πήρε μια πολύτιμή νίκη το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας την Θύελλα Περιστερώνας με 4-3.

Το σκορ άνοιξε η Θύελλα στο 13ο λεπτό, με την Δόξα να ισοφαρίζει οκτώ λεπτά μετά με τον Μιζούρι. Στο 33ο λεπτό, η Θύελλα πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Δημητριάδη και στο 60ο λεπτό, η Δόξα ισοφάρισε με τον Γιαννακίδη.

Στο 83ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-2 με τον Αντρέα, όμως έξι λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 3-3 με τον Τσόμπανο. Τον επίλογο του αγώνα τον έγραψε ο Γιαννακίδης με γκολ στις καθυστερήσεις, δίνοντας την νίκη στην Άσσηρο.

Δόξα Ασσήρου - Θύελλα Περιστερώνα 4-3

Σκόρερ: Γκάτζο (13’), Μιζούρι (21’), Δημητριάδης (33’), Γιαννακίδης (60’, 90’), Αντρέα (83’), Τσόμπανος (89’)

Διαιτησία: Ζαφειρόπουλος (Δεμερτζής – Μπότος)

ΔΟΞΑ: Σουρλής, Μιζούρι, Γκουνιώτης, Ζουμπούλης Π. , Αγγελίδης, Βουλγαράκης, Αντρέα, Ζουμπούλης Σ. , Γιαννακίδης, Βρανός, Βήττας

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μουρτσιώκης, Κυνηγός, Πετρίδης

ΘΥΕΛΛΑ: Καλτσίδης, Κάλτσος, Τσόμπανος, Δέντσας, Τσιλιγγερίδης, Καλαποδόπουλος, Δημητριάδης, Τρόκας, Γκάτζο, Πεχλιβάνης, Ρενάλντο

Αγωνίστηκε επίσης οι: Παπαγερίδης