×

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν Ιάσονας Αυγής & Ποσειδώνας Μηχανιώνας

στις 26/03/2017

Στην Αυγή ο τοπικός Ιάσονας ήρθε ισόπαλος κόντρα στον μαχητικό Ποσειδώνα Μηχανιώνας με τελικό αποτέλεσμα 2-2.

Στο 15ο λεπτό, η Αυγή είχε την ευκαιρία της να σκοράρει πρώτη, όμως η προσπάθεια του Κοτέντζη σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 35ο λεπτό, ο Ποσειδώνας άνοιξε το σκορ με τον Δούκα.

Στο 40ο λεπτό, ο Ιάσονας είχε νέο δοκάρι με τον Σταμπουλή, τέσσερα λεπτά μετά, ο Κωνσταντίνου με ωραία προσπάθεια ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Στο 65ο λεπτό η ομάδα της Μηχανιώνας έκανε το 2-1 με τον Αθανασιάδη, ενώ το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε από το γκολ του Μακρή στο 80ο λεπτό.

Ιάσων Αυγής - Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-2

Δοκάρι: Κοτέντζης (15’), Σταμπουλής Γ. (40’)

Σκόρερ: Δούκας (35’), Κωνσταντίνου (44’), Αθανασιάδης (65’), Μακρής (80’)

Διαιτησία: Ζαχαριάδης (Χαδήμογλου - Τασόπουλος)

ΑΥΓΗ: Ρουμελιώτης, Γιαβούρογλου, Ανδρεάδης (70' Γραμματόγλου), Καπρίλης, Κοτέντζης, Μικρός, Γκιάλης, Κωνσταντίνου (60' Μακρής), Σταμπουλής Γ., Ζιρίδης, Κλουκουτάρας (50' Όρκας)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Μορόζ, Κάλφας, Τσούλφας (40’ Αθανασιάδης), Παπακωνσταντίνου (70' Τσελέπης), Πετρίδης, Αποστολάκης, Παπαφλωράτος, Βέντσιος, Σιτσιάνης, Κολοτζέσκι, Δούκας (80' Μέσι)