×

Χωρίς δυσκολία το Κολχικό, νίκησε με 4-1 την Δόξα Ασσήρου

στις 01/04/2017

Ο Κεραυνός Κολχικού πήρε εύκολα τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Δόξα Ασσήρου με 4-1.

Το σκορ άνοιξε ο Πεταλωτής στο δέκατο λεπτό για το Κολχικό, με την Δόξα να φτάνει στο γκολ της ισοφάρισης στο 26ο λεπτό με τον Αδαμίδη.

Στο 40ο λεπτό, ο πρώτος σκόρερ του Κολχικού Τάσος Ιορδανόπουλος έκανε το 2-1 υπέρ των φιλοξενουμένων, ενώ το τελικό 4-1 υπέρ του Κεραυνού διαμορφώθηκε από το αυτογκόλ του Γκουνιώτη στο 60ο λεπτό και το γκολ του Αγγελίδη στο 63ο λεπτό.

Δόξα Ασσήρου - Κεραυνός Κολχικού 1-4

Σκόρερ: Πεταλωτής (10’), Αδαμίδης (26’), Ιορδανόπουλος (40’), Γκουνιώτης (60’ αυτ.), Αγγελίδης (63’)

Διαιτησία:  Βουρνέλης (Μποζατζίδης – Μερκενίδης)

ΔΟΞΑ: Σουρλής, Βρανός, Ζουμπούλης Π. , Αγγελίδης, Γκουνιώτης, Ανδρέα, Ζουμπούλης Σ. , Καλτσάς, Γιαννακίδης, Μουρτσιώκης, Μιζούρι

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γευρίδης, Καραπατσιάς

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Παπαδόπουλος, Μπουλουκάς, Μαρίκος, Γιόρμανης, Σαλτίρης, Σαββίδης, Μεσκούρτι, Γκούνιος, Ιορδανόπουλος, Πεταλωτής, Σολωμονίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Αδαμίδης, Τσερνόφ, Κόντρα

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 01 Απριλίου 2017 23:43