×

"Ακάθεκτος" για την άνοδο ο Θερμαϊκός, πάλεψαν οι Λύκοι

στις 02/04/2017

Ο Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης πήρε μια πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας των Λύκων Δήμου Παύλου Μελά με 2-0.

Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Φιλιππίδης για τους φιλοξενούμενους, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Βοσνάκη στο 47ο λεπτό. Οι Λύκοι προσπάθησαν να αντιδράσουν για την ισοφάριση πριν το δεύτερο γκολ των φιλοξενουμένων, όμως δεν τα κατάφερε και έτσι η ομάδα του κ. Μήτσα πήρε μια πολύ σημαντική νίκη.

Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά - Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης 0-2  τελικό

Σκόρερ: Φιλιππίδης (10’), Βοσνάκης (87’)

Διαιτησία: Παπανώτας (Δημάκας – Τσιώνης)

ΛΥΚΟΙ: Καραντασιάδης, Αράπι, Δέλλιος (46’ Γκότσης), Σαπρανίδης, Ιμαμίδης (90’ Γκιουγκής), Αγγέλου, Πόζογλου Γ. , Κουκουλέκης, Καμπούρης (90’ Αγγελίδης), Μπίκος

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ: Τζιούτζιας, Τερζούδης, Κουτσόπουλος, Τζιότζιος, Παναγουλόπουλος, Ιωαννίδης, Φιλιππίδης, Καραγεώργος (50’ Βοσνάκης), Τσιαούσης (75’ Λίγκος), Χρήστου, Σταυρίδης