×

"Απέδρασε" με το διπλό η Αναγέννηση Χαλκηδόνας

στις 09/04/2017

Η Αναγέννηση Χαλκηδόνας πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας εκτός έδρας την Δόξα Ελπίδας με 3-2.

Το σκορ άνοιξε ο Ρίτε στο 4ο λεπτό για την Αναγέννηση, με τον Ταρταμπούκα να κάνει το 2-0 στο 27ο λεπτό. Στο 40ο λεπτό, ο Βασιλειάδης μείωσε για την Δόξα Ελπίδας, η οποία δεν χάρηκε για πολλά λεπτά το γκολ της, καθώς δύο λεπτά μετά, η Χαλκηδόνα με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τανταλίδη έκανε το 3-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το γκολ του Τελιάδη στο 57ο λεπτό.

Δόξα Ελπίδας - Αναγέννηση Χαλκηδόνας 2-3

Σκόρερ: Ρίτε (4’), Ταρταμπούκας (27’), Βασιλειάδης (40’), Τανταλίδης (42’ πεν.), Τελιάδης (57’)

Διαιτησία: Παπαδόπουλος Γ. (Μπλάντας – Τσιώνης)

ΔΟΞΑ: Τσακίρης, Αβραμίδης, Αγαθαγγελίδης, Τσιρέλης, Σωτηριάδης, Τελιάδης, Τσιτλακίδης, Πετρίδης, Βασιλειάδης, Φέμι, Φολτίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Παπακωνσταντίνου, Κουγιουμτζίδης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Γκεμισόγλου, Μπένας, Μερακλής, Μανίκος, Ταρταμπούκας, Παπαδημητρίου, Τανταλίδης, Μανάκης, Κεσελίδης, Ρίτε, Γιαννουπλάκης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Φεντάνης, Κατρατσέας