×

Έγιναν... όλα στο Ωραιόκαστρο, έξι γκολ και τέσσερις αποβολές!

στις 09/04/2017

Στο Ωραιόκαστρο ο Κεραυνός ήρθε ισόπαλος κόντρα στον Κεραυνό Κολχικού σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με τελικό αποτέλεσμα 3-3!

Το Κολχικό προηγήθηκε με τον Μαρίκο στο 7ο λεπτό, με το Ωραιόκαστρο να ισοφαρίζει στο 20ο λεπτό με τον Χαψά. Στο 30ο και στο 40ο λεπτό, ο Ιορδανόπουλος έκανε το 3-1 για το Κολχικό, ένα σκορ το οποίο δεν παρέμεινε έτσι, καθώς ο Στέλιος Ουσταμπασίδης με δύο γκολ του στο δεύτερο ημίχρονο, διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Ο αγώνας είχε τέσσερις αποβολές, δύο για κάθε ομάδα (η μία για το Κολχικό ήταν για παίκτη που καθόταν στον πάγκο, αυτή του Κεπίδη).

Κεραυνός Ωραιοκάστρου - Κεραυνός Κολχικού 3-3

Αποβολές: Σολωμονίδης (60’), Μαναβίδης (80’), Κεπίδης, Τσάτσης (85’)

Σκόρερ: Μαρίκος (7’), Χάψας (20’), Ιορδανόπουλος (30’, 40’), Ουσταμπασίδης (60’, 72’ πεν.)

Διαιτησία: Μηλιάδης (Φράγιος – Μποζατζίδης)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Γκουτζαμάνης, Λιοτήρης, Γκουτζαμάνης Α. , Ποουσουλίτσης, Τσάτσης, Μαρίνης, Καραντασιάδης, Χαψάς, Μίλκας, Ουσταμπασίδης, Γκαμάσης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μαναβίδης, Δαηλίδης, Καραντασιάδης

ΚΟΛΧΙΚΟ: Παπαδόπουλος, Μπουλουκάς, Μαρίκος, Γιόρμανης, Σαλτίρης, Σαββίδης, Μεσκούρτι, Γκούνιος, Ιορδανόπουλος, Πεταλωτής, Σολωμονίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Αδαμίδης, Τσερνώφ, Μαμουλίδης