×

Το μυαλό στα μπαράζ ο Θερμαϊκός, νίκησε άνετα με 3-0 το Πολυδένδρι

στις 22/04/2017

Ο Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον μαχητικό Ποντιακό Πολυδενδρίου με 3-0.

Η ομάδα του Γιώργου Μήτσα άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με τον Φιλιππίδη, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 70ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά του αλλά και της ομάδας του.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Χατζηλούδη στο 80ο λεπτό. Ο Θερμαϊκός είχε την ευκαιρία να σκοράρει στο 20ο λεπτό με τον Λίγκο, όμως το πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ήταν άστοχο, ενώ στο 38ο λεπτό η προσπάθεια του Σταυρίδη σταμάτησε στο δοκάρι.

Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης - Ποντιακός Πολυδενδρίου 3-0

Δοκάρι: Σταυρίδης (38’)

Σκόρερ: Φιλιππίδης (35’, 70’), Χατζηλούδης (80’)

Διαιτησία: Μαδίτσης (Νικολόπουλος – Πασσιάμης)

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ: Δεληγιάννης, Τερζούδης, Ντόκα, Τσιότσιος, Κουτσόπουλος, Λίγκος, Φιλιππίδης, Χατζηλούδης, Βοσνάκης, Χρήστου, Σταυρίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Ιωαννίδης, Τσιαουσίδης, Φωτιάδης

ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ: Κόπανος, Γκούμας, Κοτσαμπασίδης, Σιμελετίδης, Βασιλειάδης, Στράντσαλης, Κοτλίδης, Φούληρας, Μπέτσι, Γκόδας, Πεπίδης

Αγωνίστηκε επίσης ο: Ρουσίδης