×

Πρωταθλητής ο ΠΑΟ Κουφαλίων, "απέδρασε" στο φινάλε από τον Άγιο Αθανάσιο

στις 23/04/2017

Ο ΠΑΟ Κουφαλίων πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας εκτός έδρας του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου με 2-1 και κατέκτησε και μαθηματικά πλέον το πρωτάθλημα στην Α' κατηγορία.

Το σκορ άνοιξε ο Αϊβάζης στο 29ο λεπτό, με τον ΑΟΚ να φτάνει στην ισοφάριση με τον Μιμηκόπουλο. Το τρίποντο και το πρωτάθλημα στα Κουφάλια, το έδωσε ο Κουμαντανίδης με το γκολ του στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου - ΠΑΟ Κουφαλίων 1-2

Σκόρερ: Αϊβάζης (29’), Μιμηκόπουλος Θ. (60’), Κουμαντανίδης (90’)

Διαιτησία: Χανίδης (Ντάβελας – Πατσιάς)

ΑΟΚ: Χατζόπουλος, Τάφα, Κουνουπάκης (85' Αβραάμ), Φιγκούρι, Σάμιος (90' Τάχατος), Δέλλιος, Λαφτσίδης (70' Μιμηκόπουλος Γ.), Χατζημιχαήλ, Μπαρντούσι, Μπούκας, Μιμηκόπουλος Θ.

ΚΟΥΦΑΛΙΑ: Κύρου, Καζανάς (75' Χατζηλασκαράκης), Γραμπής, Χαριζάνης, Λιόντας, Τσακίρης, Θωμαΐδης (60' Κουμαντανίδης), Μαργαρίτης, Μαντζιούνης (90+ Χαλιλάι), Παπατζίκος, Αϊβάζης