×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 576

Το "βιολί" του ο Λαφτσίδης, 3-0 ο Φοίνικας τον Παύλο Μελά

στις 22/11/2017

Με τον Μανώλη Λαφτσίδη να "χτυπά" δύο φορές και να φτάνει τα 13 τέρματα σε 13 επίσημες αναμετρήσεις, ο Φοίνικας Πολίχνης κέρδισε τον Παύλο Μελά, με σκορ 3-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΜ.

Η ομάδα του κ. Κοτσέρογλου μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και από πολύ νωρίς έθεσε τις βάσεις για τη νίκη - πρόκρισή της, με τον Λαφτσίδη μόλις στο τρίτο λεπτό, να κάνει το 1-0, σκορ που έμεινε αμετάβλητο μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Με την έναρξη της επανάληψης, οι γηπεδούχοι "κλείδωσαν" τη νίκη τους, διπλασιάζοντας τα τέρματά τους με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καμενίδη στο 49ο λεπτό. Το "κερασάκι στην τούρτα" μπήκε για τους νικητές στο 80', όταν πάλι ο Λαφτσίδης με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το 3-0, δίνοντας πανηγυρική διάσταση στην πρόκριση της ομάδας του.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Φοίνικας Πολίχνης: Κετσερίδης, Δαμιανίδης, Εγγλέζος, Τσαπούτογλου, Μαυροκεφαλίδης, Παπαδόπουλος, Καμενίδης, Ακριτίδης, Λαφτσίδης, Βαχανελίδης, Μπεκιάρης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Καλογερίδης, Ατματσίδης, Ξανθόπουλος και Φεύγας

Παύλος Μελάς: Καστανίδης, Χατζόπουλος Κ., Παναγιωτίδης, Αμοιρίδης, Κουμαλάτσιος, Τσεβρετζής, Παντελίδης, Σαρηγιαννίδης, Τσαλουχίδης, Φειδάκης, Σταμάτης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Χατζόπουλος Δ., Κουντουράς και Σαϊνίτζε

Διαιτητής: Παπαγγελής

Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 22 Νοεμβρίου 2017 18:27