Ξέσπασμα της Αστραπής Δενδροποτάμου με... τεσσάρα επί της Ηλιούπολης

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 24/03/2019

Μεγάλο βήμα αποφυγής περιπετειών και πιθανής εισόδου στα play – off έκανε η Αστραπή Δενδροποτάμου, επικρατώντας της Ηλιούπολης με 4-1.

Η ομάδα του Δημήτρη Τσουτάνη ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο 19ο και στο 27ο λεπτό, ο Πελούμι σκόραρε δις και έκανε το 2-0 για την Αστραπή, το σκορ το οποίο παρέμεινε ανέπαφο στο πρώτο ημίχρονο. Στο 65ο λεπτό ο Κουμουλίδης έκανε το 3-0, ενώ επτά λεπτά μετά ο αρχηγός της Αστραπής Κοσμίδης έκανε το 4-0. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το τέρμα του Κουσενίδη στο 77ο λεπτό.

Οι ελπίδες της Ηλιούπολης για την παραμονή στη κατηγορία δεν μηδενίστηκαν πλήρως, όμως τα πράγματα δυσκολεύουν πλέον, όντας και στη τελευταία θέση.