Με δράστη τον Δούμα ο Αετός Βασιλικών, δύσκολη νίκη επί της Κερασιάς

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 07/04/2019

Τους τρεις βαθμούς της νίκης αν και δύσκολα πήρε το Αετός Βασιλικών το πρωί της Κυριακής, επικρατώντας της πολύ καλής Νίκης Κερασιάς με 2-1.

Η ομάδα του Θόδωρου Σουγιουλτζή άνοιξε το σκορ με τον Δούμα στο 30ο λεπτό, όμως η Κερασιά ισοφάρισε με τον Μαλαμή στο 75ο λεπτό. Τον επίλογο στο ματς έμελλε να τον διαμορφώσει ο Αετός.

Στο 87ο λεπτό ο Δούμας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, διαμόρφωσε το τελικό 2-1, που έδωσε την νίκη στον Αετό.

Τα Βασιλικά συνεχίζουν στην τέταρτη θέση του πρωταθλήματος, όπου και πλησίασαν τον Εθνικό Πυλαίας στον έναν βαθμό που είναι στην τρίτη θέση, ενώ από την άλλη η Κερασιά παρέμεινε στη προτελευταία θέση της βαθμολογίας, απέχοντας έναν βαθμό από τον τρίτο από το τέλος ΠΑΟΔ.

Το ρεπορτάζ του αγώνα:

Νίκη Κερασιάς - Αετός Βασιλικών 1-2

Σκόρερ: Δούμας (30’, 87’), Μαλαμής (75’)

Διαιτησία: Τζίκας (Φουστάνας - Μπότος)

Νίκη Κερασιάς: Αλωπούδης, Κάλφας, Τσιότσης, Ελευθεριάδης, Γαλτσίδης, Τσώλης, Λιαλιάρης, Γιαβέσκι, Σαλούκας, Χατζηβλασίου, Λέλεκας

Αετός Βασιλικών: Σαράφης, Μίχος, Μπετσάκος, Τριανταφυλλίδης, Δούμας, Καρατζάς, Τσουπράς, Μπανακάκης, Σερέτης, Κουτζιαρής Ν. , Χαραλαμπίδης