Το τρένο του Ποσειδώνα Μηχανιώνας... πέρασε και από το Κολχικό!

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 17/04/2019

Ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας συνεχίζει απτόητος και το τρένο του στο πρωτάθλημα δεν σταματά πουθενά!

Η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη έφυγε νικηφόρα από το Κολχικό, επικρατώντας του πολύ καλού Κεραυνού με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Τσεμεκίδη στο 16ο λεπτό, ενώ είκοσι λεπτά μετά, ο Σταμπουλής ισοφάρισε σε 1-1.

Την νίκη και τους τρεις βαθμούς στη Μηχανιώνα, έδωσε με το γκολ του στο 60ο λεπτό ο Παπακωνσταντίνου.

Η διαφορά των δύο πρωτοπόρων, Μηχανιώνας και Θέρμης, παραμένει στους πέντε βαθμούς, τρεις στροφές πριν το φινάλε.