"Ξέσπασμα" με... πεντάρα στο Πλαγιάρι για την Νίκη Μεσημερίου

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 17/04/2019

Η Νίκη Μεσημερίου κατάφερε και πήρε μια πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη το απόγευμα της Τετάρτης, επικρατώντας του Ατρόμητου Πλαγιαρίου με 5-0.

Η ομάδα του Τάσου Μιχαηλίδη ήταν καταιγιστική, χωρίς να αφήσει περιθώρια στους γηπεδούχους. Στο 11ο λεπτό η Νίκη άνοιξε το σκορ με τον Γιαλετζή και επτά λεπτά μετά, ο Καραλής έκανε το 2-0. Στο 47ο λεπτό και στο 60ο λεπτό, οι... Μπουλάρι σκόραραν από ένα γκολ ο καθένας και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 82ο λεπτό από τον Ζηβαρίδη.

Το ρεπορτάζ του αγώνα:

Ατρόμητος Πλαγιαρίου - Νίκη Μεσημερίου 0-5

Σκόρερ: Γιαλετζής (11’), Καραλής (18’), Μπουλάρι Ρ. (47’), Μπουλάρι Κ. (60’), Ζηβαρίδης (82’)

Διαιτησία: Φουστανάς (Μποζατζίδης - Νταούκας)

Ατρόμητος Πλιαγιαρίου: Ουστζόγλου, Παπαστάμος, Μηλιώτης, Ξυδόπουλος, Λέμπερος, Βούτης, Σφυρής, Χαβιαρόπουλος, Χαρελάς, Αντωνιάδης, Ζωντανός

Νίκη Μεσημερίου: Αμαλίδης, Μουρατίδης, Κοϊμτζίδης, Νούνος, Ντεμολάρι, Ζηβαρίδης, Μπουλάρι Ρ. , Γερασίμου, Μπουλάρι Κ. , Καραλής, Γιαλετζής