Εκρηκτική έναρξη για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων!

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 31/08/2019

Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, επικρατώντας στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος του Εθνικού Σοχού με 3-0.

Η ομάδα του Βασίλη Αντωνιάδη ήταν αυτή που στο 45ο λεπτό με τον Μέτσι άνοιξε το σκορ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε, με τους Μετάι και Παναγιωτίδη (με πέναλτι) να διαμορφώνουν  το τελικό 3-0.

Ο Εθνικός παρά το βαρύ σκορ, δεν ήταν κακός και θα μπορούσε να είχε σκοράρει εάν ήταν εύστοχος και τυχερός σε πολλές περιπτώσεις.

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εθνικός Σοχού 3-0

Σκόρερ: Μέτσι (45’), Μετάι, Παναγιωτίδης (πεν.)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Γ. (Πάτρας – Αϊναλής)

Ηρακλής Αμπελοκήπων (Αντωνιάδης): Χατζημιμίκος, Παναγιωτίδης, Γκιτίδης, Παπαιωάννου, Φουρκιώτης, Γιαξής, Παπαδημητρίου, Γκιάλης, Σαμπιασβίλι, Μετάι, Μέτσι

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Χατζηπαναγής, Κοντέων, Ντολαπτσής, Μότσανος

Εθνικός Σοχού (Παγώνης): Καραβελίδης, Ραφαηλίδης, Ντινιώτης, Σταμπουλής, Ρενάλντο, Κατσαρός, Κατσαρός, Καραμπατάκης, Παπαναστασίου, Τρικαλόπουλος, Κωνσταντάγκας, Ταχματζίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Παπαστεργίου, Ρίτσκος, Αθανασιάδης