Με κορυφαίο τον Σιδέρη ο Ορφέας Σουρωτής - Καλή εμφάνιση για την Νίκη Μεσημερίου (pics)

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 07/09/2019

Σε ένα ματς με δυνατές και όμορφες μονομαχίες, ο Ορφέας Σουρωτής πήρε την νίκη – πρόκριση, επικρατώντας της Νίκης Μεσημερίου με 1-0.

Οι δύο ομάδες στο παιχνίδι είχαν ορισμένες φάσεις να σκοράρουν, με την κυκλοφορία σε πολλά σημεία να την έχει το Μεσημέρι, όμως η Σουρωτή έχοντας την εμπειρία και τα τρεξίματα, πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση με τον… συνήθη ύποπτο Σιδέρη!

Ο Δημήτρης Σιδέρης με γκολ στο δεύτερο λεπτό της παράτασης (με κεφαλιά) έδωσε την πρόκριση στον Ορφέα. Το Μεσημέρι ήταν αρκετά καλό, με καλή κυκλοφορία, ωραία και όμορφα σουτ (ίσως με πολυτιμότερο τον Βασίλη Γερασίμου), αλλά έφυγε με την ήττα από την Σουρωτή.

Το ρεπορτάζ του αγώνα:

Ορφέας Σουρωτής – Νίκη Μεσημερίου 1-0

Σκόρερ: Σιδέρης (92’)

Διαιτησία: Ιωακειμίδης (Στεφανίδης – Πουλαδάκης)

Ορφέας Σουρωτής: Κυρίμης, Ανέμου, Καρμίρης, Συρόπουλος, Κύρκος, Κυπριανού, Νικολαϊδης, Ζυγούρης, Σιδέρης, Ριζόπουλος, Κανούλας

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Παπακωνσταντίνου, Σαββόπουλος, Σαντίκου, Γιάζμπεκ

Νίκη Μεσημερίου: Παπίας, Νιζάμης, Κοϊμτζίδης, Τσακλίδης, Ζηβαρίδης, Σερμπίνης, Μηλιώτης, Γερασίμου, Σκούρτι, Τσαχουρίδης, Νούνος

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πρινιάς, Πετρίδης, Τόμογλου, Γιαλετζής