Πρεμιέρα με το... δεξί για την Νίκη Μεσημερίου - Σπουδαία νίκη επί του Πανοράματος (pics)

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 14/09/2019

Την νίκη στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος πήρε η Νίκη Μεσημερίου, επικρατώντας του αξιόμαχου Πανοράματος με 2-1.

Η ομάδα του Αναστάσιου Μιχαηλίδη έπαιξε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, ενώ το πολύ καλό διάστημα του Πανοράματος ήταν τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου όπου και ισοφάρισε. Ας τα πάρουμε από την αρχή.

Η Νίκη άνοιξε το σκορ με το σουτ του Ρόνι Σκούρτι στο 22ο λεπτό, ενώ με το σκορ αυτό πήγε στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν η σειρά του Πανοράματος.

Συγκεκριμένα στο 59ο λεπτό, ο Ιωαννίδης ισοφάρισε σε 1-1, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς των φιλοξενούμενων. Η απάντηση της Νίκης ήταν όμως άμεση.

Στο 63ο λεπτό μετά από καταπληκτική κούρσα, ο Ζήσης Ζηβαρίδης έκανε το 2-1 για την ομάδα του με εντυπωσιακό τρόπο, κρεμώντας τον Δήμου.

Θετική ήταν η πρεμιέρα για το Μεσημέρι, ενώ το Πανόραμα έδειξε μεγάλη θέληση για να βελτιωθεί.

Το ρεπορτάζ του αγώνα:

Νίκη Μεσημερίου - Πανόραμα 2-1 τελικό

Σκόρερ: Σκούρτι (22’), Ιωαννίδης Χ. (59’), Ζηβαρίδης (63’)

Διαιτησία: Τικόζογλου (Μαδετσής – Αγγελόπουλος)

Νίκη Μεσημερίου: Παπίας, Νιζάμης, Κοϊμτζίδης, Τσακλίδης, Ζηβαρίδης, Ματαράκης, Σκούρτι, Γερασίμου, Τόμογλου, Τσαχουρίδης, Γιαλετζής

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μηλιώτης, Πρυνιάς, Νούνος, Τσαουσίδης

Πανόραμα: Δήμου, Μπερμπέρης, Φιλιππούλης, Αφεντούλης, Γιαννόπαπας, Κουστράβας, Τσουπράς, Ιωαννίδης Χ. , Ιωαννίδης Γ. , Τσουκαλάς, Κώστας

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μπουκουβάλας, Ιωαννίδης Ι. , Σακελλαρίδης