Ασταμάτητη η Νίκη Μεσημερίου, ευρεία επικράτηση επί του Αστέρα Ραιδεστού

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 28/09/2019

Η Νίκη Μεσημερίου έχοντας πάρει τον αέρα του νικητή, συνέχισε σήμερα με την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Αυτή την φορά, το συγκρότημα του Αναστάσιου Μιχαηλίδη επικράτησε του Αστέρα Ραιδεστού με 3-0. Η Νίκη, ανά διαστήματα έπαιζε πολύ καλό ποδόσφαιρο και με την ολοκλήρωση δεκαπέντε λεπτών παιχνιδιού, ήταν μπροστά ήδη με δύο τέρματα.

Στο 10ο λεπτό, ο Αλέξης Γιαλετζής άνοιξε το σκορ, ενώ πέντε λεπτά, ο αρχηγός του Μεσημερίου Βασίλης Γερασίμου έκανε το 2-0.. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, ο Γιαλετζής στο 60ο λεπτό.

Το ρεπορτάζ του αγώνα:

Σκόρερ: Γιαλετζής (10’, 60’), Γερασίμου (15’)

Διαιτησία: Δημητριάδης (Μποζατζίδης - Νικολόπουλος)

Νίκη Μεσημερίου: Αμαλίδης, Νιζάμης, Μηλιώτης, Νούνος, Ντεμολάρι, Ζηβαρίδης, Μπουλάρι Ρ. , Γερασίμου, Τόμογλου, Σκούρτι, Γιαλετζής.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τσακλίδης, Ματαράκης, Κοϊμτζίδης, Πετρίδης

Αστέρας Ραιδεστού: Μπακιρτζής, Πολυχρονιάδης, Παπαιωάννου, Παπακυριακού, Αλεξάκης, Τσιοπανίδης, Ματθαιόπουλος Μ. , Ιωαννίδης, Τσάνο, Ματθαιόπουλος Π. , Φαγογένης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Κούφατζης, Τσινικίδης, Γαϊπαγιάννης, Τσελέπης

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου 2019 20:03