×

Ευρεία νίκη και παραμονή στη Β' κατηγορία για το Διγενή Κρυονερίου

στις 21/06/2015

Ο Διγενής Κρυονερίου, πήρε μια σπουδαία νίκη απέναντι στον ΠΑΟ Καρτερών επικρατώντας με το βαρύ 6-1.

Ο αγώνας δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική, αφού οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε πολύ καλή ημέρα. Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς στο πρώτο οκτάλεπτο του αγώνα με τον Χριστοφορίδη, η συνέχεια για τους γηπεδούχους ήταν διαφορετική. Σκοράροντας αρχικώς το γκολ της ισοφάρισης στο 15' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Παπάζογλου, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και πέτυχαν πέντε γκολ, καταφέρνοντας να πάρουν μια σπουδαία νίκη. Έτσι ο Διγενής παρέμεινε στην κατηγορία, ενώ "αποχαιρέτησε" τη Β' κατηγορία ο ΠΑΟ Καρτερών.

Αποβολή: Παϊραζίδης (63'), Ιωαννίδης (63')

Σκόρερ: Χριστοφορίδης (8'), Παπάζογλου (15' πεν. , 48'), Παπαδόπουλος (62'), Τοκατζίδης (71'), Χατζητοπούζης Π. (87'), Καλιμίδης (90' πεν.)

Διαιτησία: Βουρνέλης (Νικολαϊδης - Μιχαηλίδης)

Οι συνθέσεις:

ΔΙΓΕΝΗΣ: Αντωνόπουλος, Πέτσιος, Χαλκίδης (80' Καδιμίδης), Χατζηπαπαδόπουλος Ι. , Κατσούφης, Τοκατλίδης, Χατζητοπούζης Ν. , Λόκι, Παπάζογλου (69' Χατζητοπούζης Π. ), Χατζηπαπαδόπουλος Ι. , Τζανδάρης (59' Παπαδόπουλος)

ΚΑΡΤΕΡΑΙ: Ψαράς, Τσάρτσαλης Ι. , Ιωαννίδης, Μπούρας Β. , Καραστογιαννίδης, Σάκα, Χριστοφορίδης, Ευσταθιάδης (65' Δημητρίου), Μιχαλόπουλος (73' Λίτσας), Παϊραζίδης, Ανδρεάδης (37' Μπούργας Γ.)