JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 567

Αλώβητος από τον Πολύγυρο ο Αστέρας

Νίκη Πολυγύρου - Αστήρ Αγ. Νικολάου 1-2

στις 02/03/2017

Ένα διπλό που στην ουσία του διασφαλίζει τη σωτηρία του έβγαλε ο Αστέρας Αγ. Νικολάου στον Πολύγυρο.

Το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κερδίσουν ένα πέναλτι μετά από προσπάθεια του Μπουλκουρίδη και χέρι του Δημούδη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Καραδήμος που έκανε το 0-1 στο 35'. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Πολύγυρος προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση και από το 65' θα έπαιζε με πάικτη παραπάνω μετά τη δεύτερη κίτρινη-κόκκινη του Καραδήμου για χέρι. Παρά το μειονέκτημα ο Αστήρ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του με τον Μπουλγουρίδη στο 75', ενώ ο Πολύγυρος μείωσε στην εκπνοή του ματς, στο 90', με τον Πελεβάνη. Επίσης, ο Άγιος Νικόλαος στις καθυστερήσεις έχασε πέναλτι για να κάνει το 1-3 με τον Τρικαλιώτη.

Οι 11αδες:

Νίκη Πολυγύρου(Βούλγαρης): Αικατερινάρης, Αστεριάδης, Δημούδης, Κακούρος, Ζούνης, Αγγελής, Κυριαφίνης, Βούλγαρης, Σουσούρας, Τσώλης, Λιόλιος

Αλλαγές: Σινιάκου, Πελεβάνης, Χλιάπας

Αστήρ Αγ. Νικολάου(Δαλδογιάννης): Ορφανίδης, Χατζήκος, Ματσιάτσιος, Τρικαλιώτης, Γ.Παπαδόπουλος, Τσιντάρης, Τσαναντίρι, Ασλανισβίλι, Καραδήμος, Ξανθινίδης, Α.Μπουλγκούριδης

Αλλαγές: Τσακνής

Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 02 Μαρτίου 2017 00:43