Η ομάδα της Παλλήνης, πήρε τους τρεις βαθμούς και πέρασε στην πρώτη θέση

από Νάσος Φακίδης
στις 19/11/2017

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ -  ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 3-1

Ο Παλληνιακός, επιβλήθηκε δύσκολα της Μάχης Μαραθώνα με 3-1 και βρίσκεται πλέον μόνος στην «κορυφή» της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν στο 38’ με τον Ελ Γκαμάλ κι ενώ στο 12’, είχαν δοκάρι με τον Σάμιο. Στο 67’ όμως, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Φλώρο και έδωσαν νέο ενδιαφέρον στο ματς. Ωστόσο, στο 80’ ο Καλιαμπάκας, έδωσε ξανά το προβάδισμα για τους γηπεδούχους, με τον Μουστογιάννη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, να «κλειδώνει» τους τρεις βαθμούς και να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Διαιτητές ήταν οι Πανούτσος, Κουλοχέρης και Γκούβας.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Φυλακτός, Χαλκιάς (67’ Γεωργουδάκης), Βλάχος, Ελ Γκαμάλ, Ανδρίκος, Μαλάι, Χρυσάφης (86’ Κολοτούρος), Σάμιος (75’ Μουστόγιαννης), Κετσετζόγλου, Καλιαμπάκας, Μπίτιλης (65’ Αλεξίου)

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ: Παππάς, Σένε (90' Αναγνωστόπουλος), Κοροβέσης, Βούσουλας, Μακρόπουλος, Καραλής, Φλώρος, Παρούσος (46’ Κορώνης), Καρακοζίδης, Μίχας, Παπαδόπουλος