Ακράτητος και Ζωφριά, αναδείχθηκαν ισόπαλοι έπειτα από ένα συγκλονιστικό ματς

από Νάσος Φακίδης
στις 05/11/2017
στην ΕΠΣΔA

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ - ΖΩΦΡΙΑ 3-3

Ακράτητος και Ζωφριά, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3, μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι και «μοιράστηκαν» από έναν βαθμό.  Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν με το πέναλτι Μάκρα στο 35’, το οποίο κέρδισε ο ίδιος με τον Σερέπα, να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους με τον ίδιο τρόπο στο 52’ και τον Κουκούλη τρία λεπτά αργότερα, να κάνει την ανατροπή για τους τελευταίους (2-1). Ωστόσο, ο Μάκρας και πάλι στο 69’, ισοφάρισε εκ νέου για την Ζωφριά, με τον Τσιγγόπουλου στο 80’ να βάζει σε θέση «οδηγού» και πάλι τον Ακράτητο (80’). Ο Μάκρας, όμως, που ήταν και ο μεγάλος «πρωταγωνιστής» των φιλοξενούμενων, δεν είχε «πει» την τελευταία του «λέξη» καθώς πέντε λεπτά μετά, «έγραψε» το τελικό 3-3. Διαιτητές ήταν οι Βάτσιος, Πρέντζας και Ντζουροπάνος.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Ξενάκης, Ρόδης Δ. (75’ Βασιλείου), Θεοδωρής, Ρόδης Λ., Σιακαβάρας, Πλαβούκος (46’ Λούντζης), Μανασίδης, Κουκούλης, Παρασίδης, Τσιγγόπουλος, Σερέπας

ΖΩΦΡΙΑ: Κολιάκης, Ξενάκης, Μαζμανίδης (70’ Τσολακίδης), Πουλικίδης, Παπαδόπουλος, Αντώνης (52’ Πλατανιάς), Καραχάλιος (62’ Ρεφενδάριος), Δέδες, Μάκρας (85′ Μήνος), Μήνος, Γεγές, Καλέρης