από Νάσος Φακίδης
στις 13/11/2017
στην ΕΠΣΔA

ΖΩΦΡΙΑ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ 4-0

Η Ζωφριά, «σκόρπισε» με 4- τον Θρασύβουλο και παραμένει στην δεύτερη θέση. Οι γηπεδούχοι, κέρδισαν πέναλτι μόλις στο 6ο λεπτό, το οποίο εκτέλεσε ο Μάκρας αλλά «νικήθηκε» από τον Πηρένη. Τρία λεπτά αργότερα όμως ο ίδιος, «άνοιξε» το σκορ ο Γεγές στο 21’ σημείωσε το 2-0 ενώ ο Μάρκας στο 24’ και στο 32’, πέτυχε άλλα δύο τέρματα και σημείωσε χατ τρικ. Διαιτητές ήταν οι Χρέλιας, Κρέτσιμος και Παύλος.

ΖΩΦΡΙΑ: Κολιάκης(78’ Πλατανιάς Ι.), Ράγγος (57’ Τσαυταρίδης), Μαζμανίδης, Πουλικίδης,  Παπαδόπουλος, Ρεφενδάριος, Δέδες (51’ Τσολακίδης), Αντώνης (67’ Πλατανιάς Γ.), Μάκρας, Γεγές, Καλέρης

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Πηρένης, Χαλιμούρδας (28’ Αγγελιδάκης), Λένας, Σφακιανάκης, Μυστρίδης, Βυζανιάρης, Χαϊντούτης (56’ Κοντούλης Γ.), Κοντούλης Α., Τσινακίδης, Σκουφής (56’ Πόρρος), Πρίντεζης