«Βήμα» πρόκρισης για Μανδραϊκό

Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας της Α’ ΕΠΣΔΑ, πήρε τη νίκη επί του Ασπροπύργου που τον φέρνει κοντά στην επόμενη φάση

από Νάσος Φακίδης
στις 21/12/2017
στην ΕΠΣΔA

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ 2-0

Ο Μανδραϊκός, έκανε το πρώτο «βήμα» για την πρόκριση του στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ καθώς επικράτησε με 2-0 του Ασπρόπυργου. Οι πρωτοπόροι της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΔΑ, προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με τον Βούκα ενώ οκτώ λεπτά αργότερα (17’), κέρδισαν πέναλτι σε χέρι που υπέδειξε ο διαιτητής σε χέρι του Νάκα. Ο Λελούδας, που ανέλαβε την εκτέλεση του, ήταν εύστοχος από τα έντεκα βήματα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα καθώς οι τυπικά φιλοξενούμενοι, μια και το ματς διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Ασπροπύργου, είχαν δοκάρι με τον Κατσίκη στο 40’.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ: Πορανίδης, Βλαχόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Καμπάσης, Τύρπος, Μπούσης, Βούκα (85’ Κουρέλης), Γκίνης, Μονέ (90’ Χατζαντωνάκης), Λελούδας (75’ Σταυρόπουλος), Κούστας (68’ Γεωργιάδης).

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Μουζάκης, Κουστουλάκης (46’ Καλέμι), Λάλας (46’ Σταγάκης), Νικολάου, Στρατάκης, Ατματσίδης, Καλογρίδης (46’ Καραγιάννης), Λόλος, Κατσίκης, Νάκας, Μπρέμπος