Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες πήρε το δεύτερο συνεχόμενο «τρίποντο» της και παραμένει στο «-5» από την «κορυφή»

από Νάσος Φακίδης
στις 14/01/2018
στην ΕΠΣΔA

ΑΕ Ζεφυρίου - Ζωφριά 1-4

Η Ζωφριά επιβλήθηκε εύκολα με 4-1 της ΑΕ Ζεφυρίου και παραμένει πάντα πέντε βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Μανδραϊκό.  Ο Θεοφανίδης, που είναι το νέο μεταγραφικό απόκτημα των φιλοξενούμενων από τον Ερμή Άνω Λιοσίων, «άνοιξε» μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μάκρα πέντε λεπτά μετά να κάνει το 2-0. Ο ίδιος, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 32’ σημείωσε το 3-0 με τους γηπεδούχους να μειώνουν με στο 60’ με τον Σφακιανάκη Κ. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε στο 70’ ο Κατσίκης.

ΑΕ ΖΕΦΥΡΙΟΥ: Δημητρίου, Γκεκάι, Τζάνος, Ζέρβας, Σφακιανάκης Α., Σφακιανάκης Κ. (74’ Βουμβλινόπουλος), Νησίδης (74’ Σπηλιόπουλος), Χατζηγιάννης (70’ Βελής), Ιακωβίδης Α., Πουμπουρίδης (46’ Ιακωβίδης Κ.)

ΖΩΦΡΙΑ: Κολιάκης, Μαζμανίδης (46’ Ράγγος), Ξενάκης,  Πουλικίδης, Παπαδόπουλος (66’ Γραμμένος), Δέδες (46’ Ρεφενδάριος), Καλέρης (74’ Αλεξόπουλος), Θεοφανίδης, Μάκρας, Γέγες, Κατσίκης