Νίκη αλλά... υποβιβασμός για τα Τρίκαλα στην Άρτα - Παραμονή για την ΑΕ Καραϊσκάκης

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 06/05/2019

Την νίκη πήρε στην Άρτα η ομάδα των Τρικάλων με 3-1, με νικητές όμως τους... ηττημένους, καθώς η ΑΕ Καραϊσκάκης κατάφερε να παραμείνει στη κατηγορία.

Στο 52ο λεπτό ο Άλεξιτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, όμως εννιά λεπτά μετά, ο Συριόπουλος ισοφάρισε με κεφαλιά. Στο 63ο λεπτό ο Μαρκόφσκι με πλασέ έκανε το 2-1, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με σουτ ο Καπός στο 84ο λεπτό.

Τα Τρίκαλα υποβιβάζονται στην Football League, ενώ η ΑΕ Καραϊσκάκης παραμένει στη νέα Super League 2.

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Τρίκαλα 1-3 ΤΕΛΙΚΟ

ΣΚΟΡΕΡ: 52′ Άλεξιτς φάουλ – 61′ Συριόπουλος κεφαλιά, 63′ Μαρκόφσκι πλασέ, 84′ Καπός σουτ

78′ Χαμένο πέναλτι για τα Τρίκαλα, ο Μέλκα απέκρουσε την εκτέλεση του Συμελίδη

24′ Δοκάρι (οριζόντιο) για τον Καραϊσκάκη από σουτ του Κάκκο

Καραϊσκάκης (Χαραλαμπίδης): Μέλκα, Παπανίκου, Καψάλης, Καραγιαννίδης (55΄Μπαλντέ), Καπίας, Παναγιώτου, Ψιάνος, Χούσος, Άλεξιτς (71′ Ματθαίου), Κάκκο, Τζιώρας

Τρίκαλα (Σίτσας): Ταΐρης, Γκότοβος, Συριόπουλος, Πάνος, Ντόσης (76′ Νιάρος), Λάσκαρης, (56′ Ράντι) Τριανταφυλλάκος, Συμελίδης, Καπός, Τσιμίκας, Μαρκόφσκι (88′ Κατσαντώνης)

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας), Σκορδίλης (Κέρκυρας)
Κίτρινες: Καψάλης, Παναγιώτου, Ματθαίου, Ψιάνος – Λάσκαρης