Χανιά-Ηρόδοτος 0-0: Έμειναν στην προσπάθεια (vids)

από Βασίλης Βουτσινάς
στις 14/11/2021

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τα Χανιά μετά από αυτή κόντρα στο Αιγάλεω (1-1). Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου απέσπασε εντός έδρας ισοπαλία 0-0 απέναντι στον Ηρόδοτο για την 2η αγωνιστική του νότιου ομίλου της Super League 2.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έφταναν ναι μεν με αξιώσεις στα αντίπαλα καρέ χωρίς όμως να δημιουργηθεί κάποια άξια λόγου ευκαιρία.

Απεναντίας στην επανάληψη τα Χανιά είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων χάνοντας δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες.

Η μία σημειώθηκε στο 64’ όπου πρωταγωνιστής ήταν ο Μπαΐροβιτς, ο οποίος πήρε τη μπάλα από τον Καμάρα, αλλά αντί να πλασάρει στον ανενόχλητο δεξιά του, Βασιλόγιαννη, προτίμησε να σουτάρει, στέλνοντας τη μπάλα να περάσει έξω.

Η δεύτερη σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Σέντρα του Κόλα, ο Βάρκας έπιασε την κεφαλιά εξ επαφής αλλά έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι δίχως να καταφέρνει να δώσει το πρώτο τρίποντο στην ομάδα του.

Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Παγουρτζής (Πειραιά) – Δασκαλάκης Α. (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Μπολάκης (43′), Βρεττός (47′), Κόρτσταμ (57′), Γκίνη (86′)

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Βάρκας, Πατάπης, Τσαμούρης, Καμαρά (77′ Κογιέτε), Παναγιωτούδης, Βασιλακάκης (72′ Κόλα), Κάρλος, Βασιλόγιαννης, Μπαΐροβιτς, Κολλάς (49′ λ.τρ. Στίκας).

Ηρόδοτος (Γιάννης Τάτσης): Δήμιζας, Αρναούτογλου (41′ λ.τρ. Λουμπάκης), Βρεττός (84′ Αποστολίδης), Καντέ, Κόρτσταμ, Κατίδης (67′ Δ. Κοιλιάρας), Μπολάκης, Ρουσσάκης, Σουρνάκης, Χαλκιαδάκης (84′ Αργκιλέσι), Χατζησάββας (67′ Γκίνη).