Πρώτος βαθμός για Ιεράπετρα, 1-1 με τον Ηρόδοτο

από Βασίλης Βουτσινάς
στις 24/11/2021

Τον πρώτο της βαθμό πήρε η Ιεράπετρα στη Super League 2. Οι ασπρόμαυροι ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Ηρόδοτο για την 4η αγωνιστική του νότιου ομίλου.

Και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 51' ο Χατζησάββας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-1 για τον Ηρόδοτο. Οι γηπεδούχοι ωστόσο έβγαλαν γρήγορη αντίδραση και 3 λεπτά μετά ο Αντερέγκεν έκανε το 1-1, σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους.

Ιεράπετρα (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Τορίμπιο, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο(76′ Κατάλντι), Κάρδαρης, Ψάνης(73′ Καζάου), Λεμονής, Μπενίτεζ, Μεσσιντόρο, Αντερέγκεν, Βουό

Ηρόδοτος (Γιάννης Τάτσης): Δημίζας, Κορτσάμ, Ρουσάκης, Καντέ(59′ Βρεττός), Χατζησάββας, Κατίδης, Χαλκιαδάκης(64′ Αργκιλέσι), Σουρνάκης, Γκίνης, Λουμπάκης, Αποστολίδης(64′ Κοιλιάρας Δ.).