Ζάκυνθος-Επισκοπή 0-3: Επιτέλους τρίποντο!

από Βασίλης Βουτσινάς
στις 05/12/2021

Έσπασε το ρόδι η Επισκοπή μετά από 5 παιχνίδια όπου μετρούσε 4 ήττες και μία ισοπαλία, η ομάδα του Γιάσμινκο Βέλιτς πέρασε από τη Ζάκυνθο επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 0-3 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι νικητές προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ντεμέτρις στο 20' με σουτ.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά η προσπάθεια του Κοναγκάγια στο 27' αποκόπηκε από την άμυνα της Επισκοπής.

Στο δεύτερο μέρος η Επισκοπή κατάφερε να κάνει 2 τα τέρματά της στο 66ο λεπτό με κεφαλιά από τον Ντα Σίλβα.

Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε πάλι από τον Ντεμέτρις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 76ο λεπτό.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Νικόλαος Μπαΐλης (Πρέβεζας Λευκάδας) με βοηθούς τους Οικονόμου Σπ. (Αχαΐας) και Αθανασοπούλου Σ. (Μεσσηνίας). Τέταρτος ήταν ο Φίτσας Β. (Πρέβεζας – Λευκάδας).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς Γ.): Καλογεράκης, Μπαρμπόσα (84′ Θεοδώρου), Ολιβέϊρα, Πολυχρόνης, Ντεμέτρις, Τασιούλης, Πεντρόσα, Νοικοκυράκης (81′ Σκόνδρας), Τσάβος, Πέτρου (75′ Σταθόπουλος), Ντα Σίλβα (84′ Γεωργούσης)

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1961 (Νόλης Δ.): Πατσιογιώργος, Κολεύρης, Μαρίνος Ι., Καλλιβωκάς Ι., Κούνια, Ντάσης, Σούρμπης Στ., Στύλλα (88′ Ζογκάϊ), Παναγιωτόπουλος (77′ Καψάσκης), Κοναγκάγια, Κάρλος Εντουάρντο (81′ Μυλωνάς)