Τεράστια νίκη του ΑΟ Καρδίας επί Μακεδονικού (pics)

Νίκη ανόδου στην Γ' εθνική και πρωτιά για τον ΑΟ Καρδίας!

από Πάμε Μπάλα
στις 25/05/2016

Μία από τις μεγαλύτερες φετινές του νίκες πέτυχε ο ΑΟ Καρδίας, καθώς επικράτησε του Μακεδονικού στην Ευκαρπία με 2-1!

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Αλεξόπουλου ήταν ψυχωμένο, παθιασμένο και παίζοντας με μοναδικό στόχο την νίκη, επικράτησε του Μακεδονικού, ο οποίος αφού δέχθηκε τα δύο γκολ μεταμορφώθηκε.

Η Καρδία προηγήθηκε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χαρίση στο 27ο λεπτό, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Κωνσταντινίδης πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ και διαμόρφωσε το 2-0, το σκορ το οποίο ήταν το τελικό του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Μακεδονικός ανέβασε στροφές, πίεσε, μείωσε με ένα εξαιρετικό γκολ του Γιάννη Παπαποστόλου, ενώ του ακυρώθηκε και γκολ ως οφσάιντ. Πάτησε πολλές φορές στη περιοχή της Καρδιά όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για τον Μακεδονικό και έτσι η Καρδία έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης που την φέρνει στην πρώτη θέση του ομίλου με 9 βαθμούς. Ακολουθούν Παραλίμνι και Μακεδονικός με 7 βαθμούς, ενώ η Πετρούσα έμεινε στο μηδέν.