Αστέρας Πετριτή Ι Εντυπωσίασε και πάλι ο Κουκουλέκης στο 2-1 επί του Πανελευσινιακού!

Νέος θρίαμβος με ανατροπή ο Αστέρας Πετριτή που κέρδισε τον Πανελευσινιακό στον εξ΄ αναβολής αγώνα της 13ης αγωνιστικής

από Πάμε Μπάλα
στις 15/02/2023

Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ Κέρκυρας το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 11ο λεπτό με το πλασέ τον Γιώργου Γεμιστού, ο οποίος έκανε το 0-1, αλλά οι Πετριτιάτες ανταπάντησαν 3 λεπτά αργότερα (14΄) φέρνοντας το ματς στα ίσια με την προβολή από τον Νίκο Μεντή, ύστερα από χτύπημα κόρνερ, κάνοντας το 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.΄

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 68΄ οι γηπεδούχοι του Γιάννη Σφακιανάκη έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους όταν στο 80΄ το σουτ του Daniel Lebongo το απέκρουσε ο Δημήτρης Γκλώτσος, κατόπιν η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, στην συνέχεια η μπάλα κατέληξε στον Χρήστο Τσιάβο, του οποίου το πλασέ απέκρουσε σε κόρνερ ο κίπερ Γκλώτσος. Στο 81΄ ο Γιώργος Γεμιστός είχε ένα… άδοξο για εκείνον τετ-α-τετ με τον Ιπποκράτη Δήμα, ο οποίος απέκρουσε την μπάλα με πολύ ωραίο τρόπο.

Στο 88΄ ο Χρήστος Τσιάβος με ένα πολύ ωραίο πλασέ μετά από πάσα του Χρήστου Γεωργοπάλη έγραψε το 2-1 και έδωσε το σπουδαίο αυτό τρίποντο στην ομάδα του. Ο Αστέρας συγκατοικεί και πάλι στην 6η θέση με την ΑΕ Λευκίμμης και τον ΑΟ Τρικάλα, με 21 βαθμούς και το σπουδαιότερο πάνω από την διακεκαυμένη ζώνη.

Τον αγώνα σφύριξε η Ειρήνη Πιγγίου (ΕΠΣ Θεσπρωτίας) με την συνεργασία των Δημήτρη Τσαντά & Ορέστη Ευαγγέλου (ΕΠΣ Ηπείρου)