«Ξεμπούκωσε» η Διάνα κόντρα στον Ιάσωνα

από Παύλος Χυτήρης
στις 21/02/2022

Η Διάνα βρήκε αυτά που άξιζε σε άλλα παιχνίδια και «ξεμπούκωσε» απέναντι στον Ιάσωνα πετυχαίνοντας 4 τέρματα.

Η ενημέρωση της Διάνας:

Κάποια στιγμή θα ερχόταν και το επιθετικό ξέσπασμα, η ΔΙΑΝΑ έκανε εύκολο το απόγευμά της απέναντι στον Ιάσωνα, το τελικό 4-1 σφράγισε κάποιες εξαιρετικές επιθετικές προσπάθειες των παικτών του Γιάννη Κουσάνα.
Σοβαρότητα και αγωνιστική πειθαρχία από το πρώτο λεπτό, ο Καζάκος «χτύπησε» δύο φορές στο πρώτο ημίωρο, ουσιαστικά αυτά τα δύο γκολ του ικανότατου επιθετικού, τελείωσαν και το ματς.
Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Φάρος πέτυχε και 3ο γκολ για την ομάδα μας, δίνοντας την ευκαιρία στον κόουτς για αρκετές αλλαγές.
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 με τον Μπαϊρακτάρη, το τελικό 4-1 για την Διάνα σημείωσε ο Βελισσαρόπουλος.
*Πριν τη σέντρα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιώργου Λασηθιωτάκη.

ΔΙΑΝΑ (Γιάννης Κουσάνας) Αράχωβας, Πανίδης (50΄Κακός), Γιαννουλάκης, Μπακογιάννης, Νίκολι, Μπαρδάκης, Καζάκος (50 Λεοντίου), Βελισσαρόπουλος, Νομικός (57' Κετσετζόγλου), Φάρος (50' Λασιθιωτάκης), Ποντικάκος (66' Δερβένης).
ΙΑΣΩΝ: Λώλος (38' Χυνόπουλος), Μπράβος, Ζουμης, Καζος, Ντοη, Τραγανός, Δέστες (70' Καραγιάννης)., Μπιλικαϊδης, Παππας (57' Μπαίρακτάρης), Κεφαλας (57' Αποστολόπουλος), Αντωνίου.