×

Στο… ρελαντί η Δόξα Δράμας

Επικράτησε 0-3 της ΑΕ Ποντίων

στις 19/12/2016

Με τρία τέρματα στο πρώτο μέρος η Δόξα Δράμας επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕ Ποντίων στα Γρεβενά.

Το φιλμ του αγώνα

10′ ΓΚΟΛ! Σέντρα από αριστερά του Βιτλή κακή απόκρουση του Νομικού και η μπάλα φτάνει στον Μπουσινάκη που από το χώρο του πέναλτι πιάνει ευθύβολο δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων κάνοντας το 0-1!
16′ Ο Σάντος από πολύ κοντά, μέσα από την μικρή περιοχή, χάνει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει καθώς από πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Νομικού
17′ Κίτρινη στον Σπηλιώτη
20′ Κίτρινη στον Γκαρακλίδη για φάουλ
26′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ από αριστερά με τον Σουάνη που βρίσκει μέσα στην μικρή περιοχή τον Παπαζούδη ο οποίος κάνει γύρισμα με το σώμα του και από κοντά σουτάρει και διπλασιάζει τα τέρματα της Δόξας!
33′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ από δεξιά με τον Πινδώνη και ο Μαρκόπουλος με κεφαλιά κάνει το 0-3!
47′ Κίτρινη στον Ζολώτα
52′ Κόρνερ από δεξιά για την Δόξα και στο δεύτερο δοκάρι ο Πινδώνης με προβολή σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι
61′ Κίτρινη στον Σουάνη για φάουλ
63′ Επέλαση του Σουάνη από αριστερά που περνάει τρεις αντιπάλους αλλά σταμάτησε στον τερματοφύλακα Νομικό
73′ Κίτρινη στον Χαλαζονίτη.
74′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Μπουσινάκη από δεξιά , στην γωνία της αντίπαλης περιοχής, προσπαθώντας να αιφνιδιάσει έστειλε την μπάλα λίγο άουτ από το πρώτο δοκάρι.
88′ Κεφαλιά του Πινδώνη μετά από σέντρα του Κουμπρόγλου

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Κωστογλίδης): Νομικός, Μπιμπίρης, Τσακαλίδης, Σπηλιώτης (30′ Χαλαζονίτης), Μπιζιώτας, Βογδόπουλος, Τσαρτσιώτης, Ζολώτας (46′ Ζαχαριουδάκης), Τζερεμές (60′ Μπλάντος), Νεστορόπουλος, Αντωνιάδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής, Γκαρακλίδης, Παπαζούδης, Ακασού, Σουάνης (72′ Κεφαλάς), Πινδώνης, Μαρκόπουλος, Μπουσινάκης, Σάντος (70′ Κουμπρόγλου).

Πηγή: sportdrama