×

Αφεντικό η Τριγλία (v)

Η Τριγλία ήταν νικήτρια με 2-0 κόντρα στη Θύελλα στο ντέρμπι της Ραφήνας.

στις 19/02/2017

Στο 53′ λεπτό η Θύελλα έμεινε με 10 παίκτες όταν ο Κατσιούλης ανέτρεψε τον Ποτουρίδη και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

Η Τριγλία άνοιξε το σκορ στο 63′ λεπτό όταν μετά από κτύπημα φάουλ του Τσεβά, ο Μαντζώρος με δυνατή κεφαλιά στη γωνία του Πάντου, έκανε το 0-1.

Στο 67′ λεπτό η Θύελλα έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Χαρακτίδης σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Δήμιζα.

Στο 90′ λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία όταν μετά από επικίνδυνη σέντρα ο Δήμιζας έδιωξε τη μπάλα που στρώθηκε στον Ζέκιο, ο οποίος σούταρε πολύ ψηλά πάνω απο την εστία της Τριγλίας.

Το τελικό 0-2 έκανε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Τσεβάς στην αντεπίθεση μετά από πάσα πάρε βάλε του Νικολόπουλου.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ :Κατσιούλης, Γκίκας, Φύτρος, Στάφα (58′ Πάντος), Μανουσάκης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης, Ανδρεαδάκης (50′ Δημητρίου), Παπαδόπουλος, Βαζέχα (80′ Ντόσκας), Ζέκιο

ΤΡΙΓΛΙΑ: Δήμιζας, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Μακρής, Μαντζώρας, Παπασάββας, Κότσι (68′ Νικολόπουλος), Παπαδόπουλος (60′ Καρβουνίδης), Ποτουρίδης, Καλογιάννης, Τσεβάς

Πηγή: irafina

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2017 22:48