×

Γέλασε στο 92′ ο Παναργειακός!

Συγκλονιστικό παιχνίδι στο Άργος, με τον Παναργειακό να πανηγυρίζει μία σημαντική νίκη κόντρα στη Θήβα με 2-1 με τέρμα του Ραχίμ στις καθυστερήσεις!

στις 05/03/2017

Στο δια ταύτα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν με τον Παπουτσή στο 18′ να ανοίξουν το σκορ. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Ευσταθίου στο 85′! Όμως, ο Παναργειακός δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και με τη «χρυσή» αλλαγή του Γιάννη Δουβίκα, τον Ραχίμ, κατάφεραν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να πάρουν το… τρίποντο της νίκης στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή στην κατηγορία!

Παναργειακος (Δουβικας): Τσελιος, Καστριτης, Βιδαλης, Σιατρας, Στασινοπουλος, Ζαχαρακης, Παπουτσης, Καλυβας, Καρελης (57′ Ραχημ) Καλογερης, Παναγιωτοπουλος.

ΑΟ Θηβα (Λαμπρου): Μονος, Κουτσουμπας, Γεωργιου Π., Ευσταθιου, Μαυροπουλος (46′ Παιδακης), Τσατσαρωνης, Μαλισσοβας, Μπεκα (78′ Toσκα), Χατζηλαμπρος Σ., Αντωνιου (46′ Τσομπανης) Κατσογιαννης.