Όλα μηδέν στην Καλαμάτα

Καλαμάτα και Παναρκαδικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

από Παμε Μπάλα
στις 03/12/2017

Παιχνίδι που δεν είχε πολλές αξιομνημόνευτες στιγμές έγινε στην Καλαμάτα, όπου η τοπική ομάδα έμεινε στο 0-0 με τον Παναρκαδικό. Στο πρώτο ημίχρονο, η Καλαμάτα είχε μια φλύαρη υπεροχή, όμως δεν κατάφερε να δημιουργήσει τη μεγάλη ευκαιρία κόντρα στον Παναρκαδικό. Η ομάδα της Τρίπολης είχε κάποιες φάσεις, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά.

Το παιχνίδι δεν βελτιώθηκε στη συνέχεια, καθώς κυλούσε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Στα τελευταία λεπτά, ο Παναρκαδικός επιχείρησε να γίνει πιο απειλητικός, αλλά το σουτ του Γιουκούδη στο 81’ πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Το 0-0 διατηρήθηκε ως το τέλος.

Στο ημίχρονο ο Συρεγγέλας των φιλοξενούμενων μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, επειδή σε μια φάση χτύπησε στον ώμο του.

Διαιτητής ήταν ο Ανούσος και βοηθοί οι Σταματάκος, Παναγάκος (Λακωνίας).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Ζαλίκας): Γκόμεζ, Καλογερόπουλος, Λιόλιος, Καντούτσης (87’ Ζαχαρόπουλος), Ορ. Νικολόπουλος, Τσεμπερίδης, Καμηνιώτης, Κουρέλλας (66’ Τσατσόπουλος), Ρονκάτο (75’ Αθανασόπουλος), Τσουλάκος (69’ Σαραντόπουλος), Γουερέ

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Χότζιτς, Άσεν, Μπούτας, Μπαξεβάνος, Νάνος, Κυριακόπουλος, Δ. Λυμπερόπουλος (78’ Νάτσης), Ν. Λυμπερόπουλος (58’ Γιουκούδης), Ευαγγέλου, Καδάς (93’ Στρέμπας), Συρεγγέλας (46’ λ.τρ. Ομπόσου).