Γλίτωσε στο φινάλε ο Αιολικός

Ο Αιολικός ισοφάρισε στο τέλος σε 1-1 το παιχνίδι με τον Πανθηραϊκό.

από Παμε Μπάλα
στις 17/12/2017

Δυσκολεύτηκε ο Αιολικός απέναντι στον Πανθηραϊκό, αλλά τουλάχιστον κατάφερε στο φινάλε να αποφύγει την ήττα, στο τελικό 1-1. Η ομάδα της Σαντορίνης δεν είχε περιθώρια για νέες απώλειες και ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι. Στο 16’ ο Γκίκα τράνταξε το δοκάρι με δυνατό σουτ και στο 36’ ο ίδιος παίκτες κατάφερε να πλασάρει εύστοχα σε αντεπίθεση, κάνοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και πίεζαν για το γκολ. Τελικά η λύτρωση για τον Αιολικό ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Κριπιντίρης εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα και με δυνατό σουτ, ισοφάρισε σε 1-1.

Διαιτητής ήταν ο Μπαλαχούτης (Πειραιά) και βοηθοί οι Ν. Καλογερόπουλος, Κόπανος (Χίου).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Κώστας Ψυρόπουλος): Γιώτας, Νυφαδόπουλος, Κρητικός (63' Λαλάς), Τάχιας, Κριπιντίρης, Καδής (83' Καπταγιάννης), Κεσίδης, Λαμπράκης, Παληγεώργος, Μπουρούς, Χρήστου

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Ανδρέας Σκέντζος): Αθανασίου, Ζέχιος, Μπιρμπίλης, Μπίρης, Λούκα, Φύτρος, Κεφαλάς, Μάνιας (89' Καμπόσος), Συνολάκης, Ντούμος, Γκίκα.

(Ανταπόκριση Βαγγέλης Παπαντώνης, sportlesvos.gr)