Έχασε έδαφος ο Αλμυρός

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ματς με τον Διγενή στο Νεοχώρι Τρικάλων.

στις 29/01/2018

Είχε την ευκαιρία να βρεθεί πάλι στη δεύτερη θέση του 4ου ομίλου ο Αλμυρός και την έχασε! Η ομάδα του Κώστα Σταματίου υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 1-1 στο Νεοχώρι Τρικάλων από τον τοπικό Διγενή που πάλεψε με όλες τις δυνάμεις του για τη νίκη, αλλά δεν την πανηγύρισε. Μόλις ένα λεπτό πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (44'), οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με κοντινό σουτ του Τσικρικά, με τον Σαββίδη να «απαντάει» στο 72' και να γράφει το 1-1 με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Κοντοβά. Να σημειωθεί πως με τη φανέλα του Αλμυρού έκαναν ντεμπούτο οι νεοαποκτηθέντες Τσουρής και Γκατζούλης.

Διαιτητής ήταν ο Ψύχουλας, με βοηθούς τους Φίλο και Παγουρά (Βοιωτίας).

ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Αχιλλέας Σαρακατσάνος): Ζαφείρης, Αετόπουλος, Γκαγκαστάθης, Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μακρής, (50' Ζήσης), Κολοβός, Τζελίλι (35' λ. τρ. Τζέλης), Τσικρικάς, Σκόνδρας, Αμπαδιωτάκης

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΣ (Κώστας Σταματίου): Σταυράκης, Καψιώτης, Στουρνάνας, Κόκας (65' Θωμαΐδης), Μπαρούτας, Σαββίδης, Αλεξανδρής, Κιπτίου, Κοντοβάς (88' Γκατζούλης), Μιχάλης (60' Τσουρής), Φλίγκος.