JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 577

Εκπληκτικό παιχνίδι και ισοπαλία ανάμεσα σε Νίκη Αγκαθιάς και Άρη Παλαιοχωρίου

Στην πρώτη θέση παραμένει ο Άρης Παλαιοχωρίου στην πεντάδα η Νίκη Αγκαθιάς

στις 13/01/2019

Οι γηπεδούχοι με την πρώτη τους καλή στιγμή άνοιξαν το σκορ με τον  Λιόλιο στο 7 λεπτό μετά το γκολ ανέβασαν και άλλο τον ρυθμό του και διπλασίασαν τα τέρμα τους με τον  Γκελοσάνι στο 10 λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι μετά τα δύο γρήγορα γκολ αντέδρασαν και μείωσαν έπειτα από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του  Ιγνατίδη στο 18 λεπτό μετά την μείωση του σκορ οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφεραν μέχρι την ανάπαυλα.Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι στο 56 λεπτό με τον διαιτητή όμως να μην καταλογίζει τίποτα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού και έφτασαν στην ισοφάριση στο 58 λεπτό με τον  Σιμόνι  μετά την ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για να κάνουν την ολική ανατροπή αλλά στάθηκαν άτυχοι καθώς η κεφαλιά του Ιγνατίδη δεν βρήκε στόχο στο 67 λεπτό,στα τελευταία λεπτά του αγώνα  οι δύο ομάδες δεν απείλησαν σοβαρά με το 2-2 να μένει μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Νίκη Αγκαθιάς: Τόλιος, Λιόλιος, Ρογγότης, Γιαννόπουλος (68' Σούκιας), Ζαρογιάννης (80' Τριανταφυλλίδης), Αβραμόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Χατζόπουλος (87' Πατσιαβούρας), Γκελοσάνι, Κασαπίδης (46' Λ. Κίτσας), Προβατίδης

Άρης Παλαιοχωρίου: Γιώτας, Τσιντογιάννης, Καραμπάς, Ταϊρης, Αποστολάς, Μπάμπουρας, Κεφαλάς (78' Αλωπούδης), Δημητρακόπουλος (68' Κωττάκης), Ιγνατίδης, Μανιός (82' Σκέμπι), Σιμόνι

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 13 Ιανουαρίου 2019 18:59