Σπουδαίος Καραβάς (3-3) με ΑΕΚ Κ19 στα Σπάτα!

από Πάμε Μπάλα
στις 27/08/2020

Δελτίο τύπου

Το δεύτερο φιλικό στα πλαίσια της προετοιμασίας έδωσε σήμερα η ομάδα μας αντιμετωπίζοντας εκτός έδρα την Κ 19 της ΑΕΚ με ισόπαλο αποτέλεσμα 3-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με το γκολ του Μιχάλη Κοσίδη στο(5') .
Καταφέραμε να ισοφαρίσουμε με το Παναγιώτη Ατματζίδη στο (13') όπου έγινε το 1-1.
Στο επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-1 με το γκολ του Κώστα Ρουκουνάκη (14').
Η ομάδα μας ισοφάρισε με το γκολ του Παναγιώτη Ατματζίδη στο (44') όπου έγινε το 2-2.

Το προβάδισμα το πήραμε στο (84') λεπτό με τον Ίντριζ Μιρντιτά κάνοντας το 3-2, όμως οι γηπεδούχοι μετά από ασίστ του Τόλη Χριστόπουλου ισοφάρισαν και έγινε το 3-3.

Ευχαριστούμε θερμά την ακαδημία ποδοσφαίρου ΠΑΕ ΑΕΚ για την άψογη φιλοξενία που παρείχε στην ομάδα μας.