Ήττα σοκ για τον Ηρακλή εκτός έδρας από τον Πανδραμαϊκό 1-0!

από Πάμε Μπάλα
στις 25/10/2020
στην Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Ηρακλής στην Δράμα  από τον Πανδραμαϊκό  για τον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι «φρέναραν» τον Ηρακλή  που μετά από δύο νίκες, γνώρισε την ήττα.

Οι «κυανόλευκοι»  δεν ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις του αγώνα  και ηττήθηκαν από την ομάδα του Πανδραμαϊκού.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο πριν τα τέλος του Α  ημιχρόνου με τον Σάββα Μουδούρογλου και κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα τους μέχρι το τελευταίο  σφύριγμα.

Ο Ηρακλής απείλησε κυρίως με τον Τσίτα χωρίς αποτέλεσμα, ενώ ο Πανδραμαϊκός άγγιξε ακόμη ένα γκολ με τον Μουδούρογλου αλλά ο Αθανασίου είπε όχι!

Σαν να μην έφταναν όλα αυτά ο  Ηρακλής  έμεινε και με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς στο 85 ‘ λεπτό ο Σωκράτης Φυτανίδης αποβλήθηκε  με δεύτερη κίτρινη κάρτα.