Κύπελλο ΕΠΣ Αθηνών: Άνετο πέρασμα Δόξα Βύρωνος από Περιστέρι (0-3) τον Ηρακλή

από Πάμε Μπάλα
στις 07/10/2021

Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Ηρακλής Περιστερίου είχε δοκάρι. Η ομάδα ξεκίνησε μουδιασμένα καθώς είχε πολλές αλλαγές στη σύνθεση της. Και χωρίς να δημιουργήσουμε κάποια ιδιαίτερη φάση, φτάσαμε στο ημίχρονο.
Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 61ο λεπτό, μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Παρασκευόπουλος ο Σκούρας με κεφάλια έκανε το 0-1.

Ο Ηρακλής ανοίχτηκε μετά το γκολ, με συνέπεια να αφήσει αρκετούς ανοιχτούς χώρους. Στο 71ο λεπτό ο Παρασκευοπουλος έκανε το 0-2, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Στατήρης έκανε το 0-3. Από εκεί και πέρα η ομάδα μας έχασε κι άλλες ευκαιρίες να αυξήσει το σκορ. Στα αξιοσημείωτα, η συμμετοχή του 16χρονου Γιάννη Ζομπολα, στο αρχικό σχήμα της ομάδας.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Ηρακλή Περιστερίου για την φιλοξενία!

Η σύνθεση της Δόξας: Χριστοδουλάκης (Καραβαγγέλης 76), Καζαντζής, Βουτάς, Κίλιας (Σκούρας 39 Λ.Τ), Τζάρτζαλος (Μίζιος Σ.56), Στάθης, Νασιόπουλος (Παρασκευόπουλος 56), Ζόμπολας, Στατήρης, Κουτσαυτίκης (Νομικός 76), Μαρίνης,