×

Σημαντικό τρίποντο η Σπίθα Νικαίας

Εκανε την έκπληξη η Σπίθα, επικράτησε 3-0 του Αστέρα Κερατσινίου.

στις 10/01/2016

Νίκη ανάσα πέτυχε η Σπίθα Νικαίας για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, η οποία μάλιστα συνοδεύτηκε από εξαιρετική εμφάνιση, στη νίκη με 3-0 επί του Αστέρα Κερατσινίου για την 13η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι που μάχονται για να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, πήραν κεφάλι στο σκορ στο 40ο λεπτό με γκολ του Καφαταρίδη. Οι «κόκκινοι» μπήκαν εξίσου δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο δεύτερο μέρος, με τον Μιχαηλίδη να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 54ο λεπτό. Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε στο 77' ο Ηλιόπουλος.

Διαιτητής: Ντουμιτρέσκοτ Ρ.

Σπίθα Νικαίας: Ντάβτιαν, Θεοχαρίδης, Σέκα, Μόλακας, Φωτόπουλος, Θεοδώρου, Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος (71' Βυργιώτης), Καφαταρίδης (81' Χαϊκάλης), Ηλιόπουλος, Τσαμπαρλής (67' Σταθής)

Αστέρας Κερατσινίου: Σισαμόπουλος, Κοντορίγας, Κυπριώτης, Δεσύλλας, Μπάκας, Παναγάκος (53' Συμεωνίδης), Μεταλίνο, Ζουρούδης, Γεωργόπουλος (67' Λύγκος), Λάλος, Ιωακείμ (31' Βουμβουλάκης)