×

Ψυχρολουσία στο 94' για Δόξα Πειραιά

στις 28/03/2016

Δεν κατάφερε να φύγει με σημαντικό τρίποντο από το γήπεδο των «Σιταποθηκών» η Δόξα Πειραιά, η οποία ισοφαρίστηκε στο 94' από τον Μαύρο Αετό/Ολυμπιάδα (2-2) για την 26η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας Πειραιά.

Οι «πράσινοι» προσπαθούν σώσουν τη χρονιά χωρίς τη διαδικασία των πλέι άουτ και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 51ο λεπτό με γκολ του Μπένα. Η αντίδραση ήταν άμεση και έγινε η ολική ανατροπή με σκόρερς τους Τσότσογλου (54') και Κάρλες (66').

Το γκολ της ισοφαρίσης για την αμφιαλιώτικη ομάδα πέτυχε ο Ανδρεαδάκης στις καθυστερήσεις (94') του ματς, με τους φιλοξενούμενους να έχουν αρκετά παράπονα από τον διαιτητή Πότογλου.

Διαιτητής: Πότογλου Ν., Χαλβατζάκος Π., Σφούνος Γ.

Μαύρος Αετός/Ολυμπιάδα: Mπογράκος, Καρασάββας (75' Ανδρεαδάκης), Μπένα, Σαμλίδης, Βιδάλης, Μεγαλοοικονόμου, Τόρρα (63' Μιχαλάς), Μαντούβαλος, Μπελανάι, Μπάχα, Καμμένος

Δόξα Πειραιά: Κωνσταντινίδης, Τσότσογλου, Γαλακτερός, Κάρλες, Παπαϊωάννου Δ., Γαλανομάτης, Καλύβας, Καραμαδούκης (64' Βεκρής), Σουκεράς (78' Πικραμένςο), Γκιόκα, Γκοντόλια (71' Καραμπίνης)