×

Νίκη μισή... άνοδος για τον ΑΟ Αγίου Δημητρίου

Σημαντικό τρίποντο και πλέον ζητάει μόλις έναν πόντο κόντρα στους Νέους Δραπετσώνας.

στις 08/05/2016

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο ΑΟ Αγίου Δημητρίου έχοντας στο μυαλό του μόνο τη νίκη, επικράτησε 3-2 του Φοίνικα Αγίας Σοφίας στο γήπεδο του Μοσχάτου και πλέον ζητάει έναν πόντο ή και το τρίποντο την τελευταία αγωνιστική για να πάρει την άνοδο στην Α΄Κατηγορία.

Στα πρώτα 26 λεπτά της αναμετρήσης το σκορ ήταν ήδη 3-0, με τους Σεχάι (σκόραρε δις) στο 7' και στο 26' και τον Αθανασίου στο 9ο λεπτό να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ άμεσα. Το ηχηρό προβάδισμα έκανε πιο ελεύθερο το παιχνίδι των γηπεδούχων, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν και άλλο γκολ. Βέβαια στα τελευταία λεπτά ο Φοίνικας εκμεταλλεύτηκε το... σβήσιμο των μηχανών από τους γηπεδούχους και στο 80', αλλά και στο 90' με τους Περαμαντζή και Σαλή μείωσαν σε 3-2.

Διαιτητής: Φουρναράκης Σπ., Τζίκα Κ., Μουμπογιατζόγλου Ι.

ΑΟ Αγίου Δημητρίου: Καραμπλιάς, Σταματίου, Μιχαήλ, Αθανασίου, Βασιλείου, Σιμάκος, Βογιατζής (90' Νιάρχος), Χατζηβασιλείου (73' Ζερβάκης), Γεωργίου (82' Αναστασίου) Σαχάι, Κάπα

Φοίνικας Αγίας Σοφίας: Κουρδελάκης, Μισυρλής (71' Κότο), Αντωνίου, Μαυροειδής Β., Χρηστάκης, Καλύβας, Δημητρόπουλος (88' Γούτης), Περαμαντζής, Μαυροειδής Ι. (57' Κολλυρόπουλος), Σαλής, Κομμάτης