JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 559

Ανακοίνωσε Κούβαρη ο Φαληρικός

Σπουδαία μεταγραφή πραγματοποίησαν οι «ερυθρόλευκοι».

στις 16/08/2016

Σε μία ακόμη μεταγραφή προχώρησε ο Φαληρικός ενισχύοντας τη γραμμή κρούσης για τη νέα αγωνιστική σεζόν, με την απόκτηση του Κωνσταντίνου Κούβαρη από την Χαλκηδόνα.

Ο 22χρονος επιθετικός έχει πραγματοποιήσει εξαιρετικές εμφανίσεις τα τελευταία χρόνια με τη φανέλα της Χαλκηδόνας, ο οποίος βρέθηκε στο ρόστερ της από την Γ' Κατηγορία Πειραιά και την οδήγησε μέχρι την Α' Κατηγορία. Την περσινή σεζόν αγωνίστηκε 31 φορές σε πρωτάθλημα και play out σημειώνοντας 8 γκολ, ενώ δίχτυα βρήκε μία φορά στο Κύπελλο Πειραιά και στην ήττα με 2-1 από τη Νίκη Ρέντη.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Ο Φαληρικός ΣΦΝ ειναι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοίνωση την απόκτηση του 22χρονου επιθετικού Κώστα Κούβαρη. Ο ταλαντούχος επιθετικός θα ενίσχυση την επιθετική γραμμή της ομαδας μας την νέα αγωνιστική περίοδο.Έχοντας αγωνιστή με επιτυχία τη σεζον που μας πέρασε στην Χαλκηδόνα με 2321 λεπτά συμμετοχής και βρίσκοντας 9 φορές δίχτυα. Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια του Φαληρικού και του ευχόμαστε τα καλύτερα την νέα αγωνιστική σεζόν.

Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 16 Αυγούστου 2016 14:59