Χρυσές αλλαγές για... φίλημα στην Αμφιάλη (3-0)

Καρδιοχτύπησαν οι γηπεδούχοι από τους Νέους Ευγενείας.

από Γιάννης Μαυρόπουλος
στις 27/11/2016

Σε ένα παιχνίδι που θεωρητικά θα έκανε περίπατο η πρωτοπόρος Αμφιάλη δυσκολεύτηκε για να κάμψη την αντίσταση των Νέων Ευγενείας.

Οι γηπεδούχοι και πρωτοπόροι στην βαθμολογία αν και είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων με το ξεκίνημα του αγώνα δεν κατάφεραν να φτάσουν με αξιώσεις στην περιοχή του άπειρου Στελλάτου.

Μάλιστα σε 3-4 περιπτώσεις η νεανική ομάδα του κ. Ρέντζου στο πρώτο ημίχρονο λίγο έλειψε να προκαλέσει εμφράγματα στην ομάδα της Αμφιάλης.

Λίγο η ατυχία… λίγο η κακές τελικές πάσες και η εστία της Αμφιάλης έμεινε ανέπαφη…

Στο δεύτερο ημίχρονο έπιασαν τόπο οι οδηγίες του προπονητή των γηπεδούχων που ζήτησε υπομονή και επιμονή για να έρθει το γκολ.

Σαφώς και ο κ. Δερμάτης θα πρέπει να δώσει τα εύσημα στις δύο χρυσές αλλαγές των Βέττα και Καμπούρη που μπήκαν και τελείωσαν ένα εξαιρετικά δύσκολο παιχνίδι έως το 72’ λεπτό όπου και μπήκε το πρώτο γκολ.

Μετά το 1-0 οι Νέοι Ευγενείας κατέρρευσαν σαν χάρτινος πύργος και μοιραία δέχτηκαν άλλα δυο γκολ για να τελειώσει το παιχνίδι με 3-0.

Η Αμφιάλη έτσι κράτησε το απόλυτο 9Χ3=27 (παρά τα καρδιοχτύπια) ενώ από την άλλη οι Νέοι Ευγενείας έδειξαν πως δεν τους αξίζει η τελευταία θέση σε καμία περίπτωση.

Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Αλατσακη Γ.- Καρακελλε Ι.- Δουλη Γ.

Παρατηρητής: Φωκίδης Μιλτιάδης