×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 572

Επέστρεψε στις νίκες το Μοσχάτο κερδίζοντας με 3-2 την Χαραυγή

Το Μοσχάτο νίκησε στην έδρα του με 3-2 την Χαραυγή ,φτάνοντας τους 37 βαθμούς που το φέρνουν στην ένατη θέση της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου της Α’ ΕΠΣ Πειραιά.

στις 09/04/2017

Οχτώ λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους (53’) οι γηπεδούχοι ξαναπήραν το προβάδισμα με τον Μπαμίχα, με τον Δηλαβέρη να αδυνατεί να κάνει το 2-2 στο 70΄βρίσκοντας το δοκάρι. Ο Σουλάι με πέναλτι στο 81’ ,έδωσε αέρα δύο τερμάτων στο Μοσχάτο κλειδώνοντας την νίκη, με τον Φασίλη να διαμορφώνει το τελικό 3-2 στο 90’.

Διαιτητές: Πουλόπουλος, Τραιφόρος, Ρίζος

ΑΕ Μοσχάτου: Γιαννόπουλος, Γκορόγιας, Μικρούλης, Καραπιπερής, Σουλάι, Φιαμέγκος, Τσιφλίδης, Λιόσης, Παππάς (90’ Νίκας), Τσουμάκας (63’ Κότσι), Μπαμίχα (88’ Μπαϊράμι)

Χαραυγή: Ζήνωνος, Γκόγκα (22’ Παπανικολάου), Αγγελόπουλος, Τούρλος, Αβανίδης (70’ Ηλιόπουλος), Λαμπρινός, Γαβαλάς, Σαλής (64’ Δοξακόπουλος), Δηλαβλερης, Φασίλης, Γρούνης

Στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Μοσχάτου το Σάββατο (9/4) για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ από τα αποδυτήρια, με τον Γκορόγια να πετυχαίνει απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 3’. Στο 34’ ο Σαλής έφερε το παιχνίδι στα ίσια για τους Χαραυγιώτες, με το 1-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 09 Απριλίου 2017 15:34