×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 573

Την ''σκόρπισε'' στους 7 ανέμους

Το Κερατσίνι συνέτριψε την ουραγό της βαθμολογίας Αρμενική επικρατώντας με το εμφατικό 7-0 φτάνοντας πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος

στις 09/04/2017

Οι Κερατσινιώτες φιλοξένησαν το Σάββατο (8/4) την Αρμενική για την 28 αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α΄ΕΠΣ Πειραιά. Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας  μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Κιάφα. Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Φούντας διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους για να έρθει η σειρά του Μαναριώτη στο 31΄ να κάνει το 3-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κιάφα σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση δίνοντας στην ομάδα του το προβάδισμα με 4 τέρματα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αλλά οι Κυπελλούχοι Πειραιά συνέχισαν να πιέζουν  με τον Μαναριώτη να σκοράρει με πλασέ έπειτα από ασίστ του Ψυχογιού. Στο 76΄ο Μαναριώτης θα σημειώσει το τρίτο του τέρμα με όμορφο τακουνάκι ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 6-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ψυχογιός με κεφαλιά γράφοντας το τελικό 7-0. Με αυτήν την νίκη το Κερατσίνι βρίσκεται αγκαλιά με τον τίτλο δύο στροφές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Λυτρίβης , Παρισσόπουλος , Μπεσίρης

ΑΠΟ Κερατσίνι: Μπότος, Χονδρουδάκης, Μακρής(46’Μιχαλάς), Μητρόπουλος, Βαττής, Μπατής, Ψυχογιός, Φούντας(60’Θεοδώρου), Μαναριώτης, Τουρνάς(60’Νταουτάι), Κιάφα

Αρμενική: Λαγκαδίτης(83’ Σαρδέλης), Ανδρέακας, Πολλάτος, Ατματσίδης, Βασιλειάδης, Αξακαλίδης, Βαλσαμάκης, Τομαράς, Τσιριγώτης(67’ Δεληκάρης), Κυριτσιμπασάκης

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 09 Απριλίου 2017 16:51