ΕΠΣ Πειραιά Ι ΑΕ Χατζηκυριακείου - Θησέας 1-0

από Παμε Μπάλα
στις 24/03/2024

Ένας δυνατός αγώνας έγινε σήμερα στο γήπεδο Σιταποθηκών που βρήκε νικήτρια την Ομάδα τού Νίκου Διαμαντοπούλου στη προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τα μπαράζ παραμονής στη κατηγορία.

Στο 18´ κεφαλιά του Ψωίνουκατέληξε άουτ ομοίως κεφαλιά του Μετρεβέλι στο 27´, στο αμέσως επόμενο λεπτό πάλι ο Ψωίνος είχε σουτ άουτ. Στο 31 εκτέλεση φάουλ του 11 λίγο άουτ.

Στο 36´ έγινε το 1-0 με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τό Μπαλτιμά Στο 40´ σουτ του Ψωίνου λίγο άουτ . Στο δεύτερο ημίχρονο τα λιοντάρια του Νίκου Διαμαντοπούλου μπήκαν πιο δυνατά στο 49´ σουτ δυνατό έξω από τη μεγάλη περιοχή τού Μετρεβέλι απέκρουσε ο γκολκίπερ Γιαννακουδάκης.

Στο 61´παλι ο Μετρεβέλι έκανε σουτ από τη μικρή περιοχή φάτσα με το γκολκίπερ Γιαννακουδάκη αλλά ο τερματοφύλακας έβγαλε τη μπάλα σε κόρνερ , ενώ στο  αμέσως επόμενο λεπτό πάλι ο Μετρεβέλι εξαπέλυσε ένα σουτ κεραυνό και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 80 ´σουτ τού Βλαχουτσάκου απέκρουσε ο γκολκίπερ Τσιάμης. Στο 85´ πάλι ο Βλαχουτσάκος εξαπέλυσε δυνατό σουτ που απέκρουσε δύσκολα ο Τσιάμης. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων σουτ του Καραγεωργόπουλου λίγο άουτ

Αθλητική Ένωση Χατζηκυριακείου 1953 (Νίκος Διαμαντόπουλος) Τσιάμης, Διακογιάννης ( 69´ Κουγιουμτζής) ,Μαρουσάκης, Παλαιστίδης, Τερζής, Σαμουρίδης, Αλιάσι ( 69´ Παπαθέου ), Κριεμάδι, Μετρεβέλι ( 87´ Καραγεωργόπουλος), Μπαλτιμάς ( 79´Αγάρας), Μπένος ( 79´ Καραμπάσης)

Θησέας ( Μανώλης Πράσινος) Γιαννακουδάκης, Λιανόπουλος, Χαιρέτας Χ. ( 46´ Γιαννουσάς), Γεωργόπουλος , Κουτσονικόλας ( 46´ Βλαχουτσάκος), Ούγκρης, Γαμβριάς(69´Οικονομου ), Χαιρέτας Δ, Ψωίνος, Χαραλάμπους , Πεφάνης(69´ Μουστάκης) Διαιτητής : Φυρογένης Ε Βοηθοί : Λαμπροπούλου Β- Παπαδόπουλος Π

Οι ποδοσφαιριστές ο προπονητής και τα μέλη της διοίκησης αφιέρωσαν τη νίκη στο κύριο Σπύρο Μαρουσάκη